Půjčky na bydlení a daň z příjmu v Polsku

Půjčky na bydlení a daň z příjmu v Polsku

Jsem majitelem ateliéru, které nebylo pronajato již několik měsíců. Mám v úmyslu to pronajmout příteli, který otevírá svou vlastní firmu na 6 měsíců. Musíme nějakým způsobem účtovat daň z příjmu pro finanční úřad?

Smlouva o půjčce je bezplatná, což znamená, že daňový poplatník půjčující aktivum nezískává žádné významné výhody. Tyto okolnosti znamenají, že ve své dani z příjmu nevytváří zdanitelný příjem. Nezáleží na tom, zda je půjčovatel podnikatelem, nebo ne, pokud jde o příjem z půjček. Je-li však tato složka pro něj stálým aktivem, což je v případě pronájmu bytu, který byl dříve předmětem nájmu, velmi pravděpodobné, nemůže účtovat daňové náklady vzniklé z jeho původní hodnoty odpisovými poplatky za období, ve kterém jej poskytuje k volnému užívání ( čl. Čl. 23 odst. 1 bod 45a písm. C) zákona o polském zákoně).

Přítel čtenářky, který bude studio používat na základě smlouvy o půjčce, však získá bezplatnou výhodu. Hodnota takto generovaného příjmu v souvislosti se skutečností, že jej použije v obchodních operacích, by měla být zahrnuta do zdroje, kterým je obchodní činnost. Tento příjem může být osvobozen od daně z příjmu, avšak pouze za podmínek uvedených v čl. 21 odstavec 1 bod 125pdof akt Toto ustanovení naznačuje, že je to možné, pokud je movitý majetek nebo nemovitost půjčena podnikateli osobou patřící k daňovým skupinám I a II ve smyslu ustanovení o dědické a darovací dani. Pokud je však věřitel fyzickou osobou jinou než ty, které jsou zahrnuty do těchto skupin, včetně – stejně jako v situaci předložené účastníkem fóra – osoby, která nemá věřitele ve spojení, pak by měl být příjem z věřitele zdaňován.
Osoba, která je uživatelem vypůjčeného aktiva, získá z jeho užívání daňové příjmy.
V takovém případě by měla být výše příjmu z bezplatných dávek stanovena v souladu s čl. 11 odstavec 2-2b zákon jámy. Výše uvedené ustanovení mimo jiné uvádí, že pokud je předmětem služeb poskytování prostor nebo budov, hodnota takové bezplatné výhody se stanoví podle ekvivalentu nájemného, který by měl být splatný, kdyby byly prostory nebo budova uzavřeny.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply